Vítejte u měsíčníku Českého svazu orientačních sportů, který by měl přinést trenérům a organizátorům metodickou podporu, informovat o novinkách a motivovat je ke sdílení zkušeností, rad a tipů pro trénink i pořádání.
Novinky
Nové metodické materiály pro pořadatele
Na Metodickém portálu ČSOS nově najdete manuál Startovní vlny v ORISu. A aktualizovaný návod na aplikaci iOrienteering včetně dalších užitečných odkazů.
Výdej pomůcek
V sobotu 1. května je možné vyzvednout si na Valné hromadě ČSOS pomůcky, o které si kluby v průběhu roku žádaly - zejména Obrmapa a Vrstevnice, případně i další metodické materiály (pexesa, diplomy apod.) Vše po předchozí domluvě na metodika@orientacnisporty.cz
Metodické středy
V devatenáctém dílu představil Pavel Košárek cíle a průběh 7. tréninkového cyklu. Přednášku si můžete pustit ze záznamu na YouTube kanále ČSOS. Náměty na další zajímavé hosty a témata Metodických střed uvítáme na metodika@orientacnisporty.cz.
YO!Camp 2021 Na konci srpna se v RS Nesměř uskuteční týdenní kemp plný přednášek, workshopů a besed pro mladé orienťáky ve věku 15 – 23 let. Akce je zaměřena na nadšené orientační běžce, kteří mají zájem o další stranu orientačního běhu – pořádání závodů, mapování nebo trénování svěřenců. Přihlášky byly spuštěny 17. března, více informací v ORISu.
Teorie
Po rozkliknutí obrázků níže se dostanete na připravené mapové úlohy pro trénink Vašich svěřenců.
Zajímavé odkazy
Kliknutím na obrázek se dostanete na příslušnou stránku.
Jan Kocbach - podcast Radia O-Ringen - norský orientační běžec, zakladatel webu World of Orientering a datový analytik hovořil v podcastu s Perem Forsbergem. Jan pracuje v “Olympiatoppen”, což je norské středisko vrcholového sportu, kde analyzuje datové soubory špičkových norských sportovců. Rozhovor je v angličtině.
#FTVScience - Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy spustila na svém YouTube kanále vedle online tréninků také projekt #FTVScience, ve kterém představují vědci aktuální témata v oblasti sportu. V prvním díle hovořil Doc. Michal Šteffl, Ph.D. o hlavních aspektech cvičení se seniory. Druhý díl byl naopak věnován dětem - Doc. PhDr. Martin Musálek, Ph.D. v něm hovořil o dětské obezitě.
Děkujeme moc Evě Kaškové, Pavle Vokálové (obě CHA) a Zuzce Jedličkové (SHK) za poskytnutí metodických materiálů.